Liepājas pludmale un Jūrmalas parks

Tūristus Liepājā visvairāk piesaista gaisīgo un smalko, balto smilšu pludmale. Liepājas pludmale atrodas pašā pilsētā, tikai īsa gājiena attālumā no pilsētas centra. Neskarta daba, smalko smilšu pludmales kilometri, atsvaidzinošs gaiss un plašās Baltijas jūras viļņi. Šī noteikti ir vieta, kuru vērts apmeklēt dodoties vienā no saviem Latvijas ceļojumiem.

Kad vasaras periodā ārā spīd spoža saule, ir grēks neapmeklēt Liepājas skaisto balto smilšu pludmali, kas ir oficiāla Zilā karoga pludmale. Pludmales josla ir aptuveni 50 līdz 80 metrus platumā, tā sniedzas apmēram 8 kilometru garumā. 2000. gadā tā saņēma Zilā karoga sertifikātu. Šis marķējums norāda uz to, ka pludmale ir patiešām laba un droša peldēšanai. Zilais karogs ir pacelts Liepājas pludmalē sākot ar 2001. gada vasaru. Šo apstiprinājumu piešķir tām pludmalēm, kuras veiksmīgi pilda 29 kritērijus, kas saistīti ar ūdens kvalitāti, pludmales zonas kvalitāti, drošības kritērijiem, pakalpojumiem, vides izglītības aktivitātēm un informācijas iespējām. Tas nozīmē, ka tajā atrodas stacijas un par jūsu drošību gādās glābēji. Pludmale ir aprīkota ar tualetēm, kā arī dažiem lieliskiem pludmales bāriem, kas piedāvā augļu kokteiļus, saldējumu un uzkodas. Pozitīvs aspekts esot šajā pludmalē ir tas, ka tā ir reti pārpildīta. Vakarā, naktī vai agrā rītā, vai ziemas periodā ir iespēja baudīt intīmu atmosfēru esot vieniem pašiem lieliskā apkārtnē, kas stiepjas tik tālu, cik vien ļauj acis. Pludmale ir arī iecienīta vieta priekš kaitborda un vindsērfinga, kurā ik pa laikam notiek pasaules vai Eiropas čempionātu posmi šajos sporta veidos.

Šī ir pirmā Latvijas pludmale, kas piemērota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, tajā ir peldbaseins, kas aprīkots ar audio robotprogrammām un piemērotiem sanitārājajiem moduļiem priekš cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem.

Jau no 19. gadsimta pludmale ir pazīstama kā populāra peldēšanās vieta, kad tur viesojās krievu cars ar savu ģimeni un galma pārstāvjiem. Šeit ir skaistas smalkas un baltas smiltis, kuras apbrīno cilvēki, kas ir pabijuši daudzos kūrortos pasaulē. Pēc tam, kad norimušas vētras, Liepājas pludmalē bieži var atrast dažāda izmēra dzintara gabalus, kas tiek izskaloti gar krastu ar gliemežnīcām un aļģēm. Cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem, jo starp šiem izskalojumiem var būt okupācijas armijas atstātās pēdas- uzliesmojoši fosfora gabali, starp kuriem ir sarežģīti redzēt atsķirību no īstā dzintara.
Pirmo reizi fosfora gabali valsts rietumu pludmalē parādījās pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās, kad Padomju militārpersonas uzspridzināja fosfora bumbas tuvumā pie Papes un tādējādi apkārtējā vidē- smiltīs un jūrā- nonāca apmēram 3 tonnas fosfora. Fosfora plūsma no Papes krasta tiek nogādāta Liepājā, un nav iespējams prognozēt, kurā brīdī tā tiks kārtējo reizi izskalota krastā.

Blakus pludmales teritorijai atrodas parks- Jūrmalas parks. Tas ir 3 kilometrus garš un aizņem aptuveni 70 ha, kurā atrodas vairāk nekā simts dažādu koku un krūmu šķirnes. Liepājas Jūrmalas parka viesi var baudīt daudz dažādas izklaides. Šodien Jūrmalas parks ir jauka pastaiga vieta, kura teritorijā atrodas stadions, tenisa korts, vēsturiskā koncertzāle “Pūt, vējiņi!”, kurā norisinās daudz mūzikas festivālu un koncertu, vasaras kafejnīcas, mini golfa laukums. Apmeklētāji var apskatīt tādus vides dizaina objektus kā jūgendstila strūklaku, pieminekli par godu zvejniekiem un jūrniekiem un Latvijas lielākās bungas. Tajā ir izvietotas arī taktilās kartes. Gandrīz katra ēka šeit ir ievērības cienīga. Viena no lepnākajām jūgendstila savrupmājām ir Krievijas ģenerālkonsulāts Liepu ielā.