Karaosta

Karosta ir daļa no Liepājas, kas tik daudz izceļas no pārējās pilsētas, ka to var uzskatīt par atsevišķu teritoriju. Šī noslēpumainā militārā pilsēta, kas radusies Krievijas impērijas laikā un kalpoja šim mērķim visu Padomju laiku, ar savu atšķirīgo arhitektūru, īpašo vēsturi un apskates objektiem padara to par vietu, kuru noteikti ir vērts apmeklēt. Pēc 1994. gada un Latvijas neatkarības pasludināšanas, Padomju varas cilvēki aizbrauca no Karostas, atstājot daudzas tukšas mājas, kas drīzumā tika izpostītas, lai cilvēki varētu atkārtoti izmantot materiālus jaunām būvēm. Pašreizējais Karostas iedzīvotāju skaits sasniedz 7000 cilvēku, un tā vēsture padara to par vienu no visvairāk tūristu apmeklētajām vietām Kurzemē. Saistībā ar tās militāro vēsturi, Karosta atrodas tālu no centra un pats apgabals ir diezgan liels, tādēļ tūristi bieži vien, lai nokļūtu no viena apskates objekta līdz otram, izmanto velosipēdu. Lai no Liepājas pilsētas centra ērti nokļūtu Karostā, var izmantot autobusu un mikroautobusu līnijas, vai arī taksometru. Vidējais attālums ir 10 kilometri. Starp vietām, ko noteikti vēlēsieties apmeklēt, ja jums interesē arhitektūra, ir Liepājas cietoksnis (kas atrodas pa visu pilsētu, bet Karostā ir trīs no fortiem) un Krasta iela. Bet neskartās ēkas nav vienīgais Karostas šarms, un, ja jūs kādreiz esat prātojis, kā izskatās pilsēta pēc kara, tad Karosta ir vieta, kur doties, jo dažas tās daļas joprojām ir pamestas, kurā atrodas daudzas arhitektiski vērtīgas, bet neatjaunotas ēkas.

Karostas centrālajā daļā atrodas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, kas ir lielākais no četriem pareizticīgo dievnamiem valstī. Šī katedrāle ir ieskauta starp kontrastu veidojošām Padomju laika tipa ēkām. Okupācijas gados tā tika izmantota kā kinoteātris un armijas vīru sporta zāle. Kara laikā tā tika pamatīgi izpostīta un tās atjaunošanas darbi, lai atgūtu iepriekšējo krāšņumu, turpinās vēl šodien.

Ja jūs kādreiz esiet vēlējies uzzināt, kāda ir bijusi sajūta būt ieslodzītam okupācijas laikā, tad ir vērts apmeklēt cietumu, kas jums sniegs šādu iespēju. Karostas cietums, faktiskā tā laika ieslodzījumu vieta, kas tika slēgta kopš 1997. gada, ir atvērts tūristiem, kas meklē spēcīgas emocijas. Jums būs iespēja piedzīvot sajūtas, kas tiks pielīdzinātas īstam ieslodzījumam. Jūs pat varat palikt pa nakti, bet neuztraucieties, nākošajā dienā jūs tiksiet ārā. Droši vien… Bet jums vajadzētu paturēt prātā, ka cietuma dzīvesveids nav piemērots visiem, tāpēc sagatavojieties aukstām dušām, matračiem, kas sastāv no koka dēļiem un nedraudzīgajiem cietuma sargiem. Tāpat tas jums varētu ļaut izmēģināt cietuma ēdnīcas piedāvājumu, padomju stilā, ja jūs būsiet to nopelnījuši…

Daudzās vietās Karostas teritorijā vēl joprojām atrodas bijušie militārie objekti no Dānijas(DK) gan no cara, gan padomju okupācijas laikiem, to militārās teritorijas ar noliktavām, kas kalpoja kā munīciju un kodolieroču glabātuves un citas ēkas. Tāpat vērts apskatīt Kalpaka tiltu, kas ir pēdējais izgriežamais metāla konstrukciju tilts Latvijā.

Kad esat guvuši garīgu baudījumu, kā būtu ar kādu fizisko aktivitāti? Karosta ir vieta, kas piemērota tiem, kas ir sajūsmā par vindsērfingu, kas, iespējams, ir viena no populārākajām pilsētas aktivitātēm vai tas būtu jūrā vai ezerā. Tāpēc nevilcinieties pārāk ilgi un dodieties uz Katedrāles ielu, lai iznomātu nepieciešamo aprīkojumu Rietumkrasta vindsērfinga klubā!

Vai vēlaties iegādāties dažus suvenīrus no jūsu ceļojuma Karostā? Tad dodieties apskatīt šīs vietas mazo tirdziņu priekš padomju vēsmas dāvanām, kas dāvās jums brīnišķīgas emocijas.